Доказано е, че ако се използва люлеещ се стол преносните системи в човешкото тяло се активизират и функциите им на енергиен носител се изпълняват много по-пълноценно. При това, нашият стол се изработва от дърво (за предпочитане е сухата дъбова дървесина) и е лесен за сглобяване. Той може да се направи от всеки средно сръчен домашен майстор с минимум инструменти-ел.трион, бормашина, шлайф, чук, пила, кръстата отвертка. Размерите на правоъгълните елементи са дадени в спецификацията, а за тези с неправилна форма да се използва мащабната мрежа (фиг.1). Неоказаните дебелини на дървените детайли е 20 mm.
Спецификация
- Ребра на седалката – 6 бр. – 450х60х10
- Странични царги – 2 бр. – 370х60х15
- Шпросни – 2 бр. – 450х20х10
- Предни царги – 2 бр. – 450х60х15
- Напречници – 2 бр. – 450х50х15
- Ребра на облегалката –3 бр. – 450х50х10
Люлеещият се стол се състои от (фиг.2): А-опорни дъги, Б-носещи крака, В-подлакътници, Г-гръбни опори, 1-седални ребра, 2-странични царги, 3-шпросни, 4-предни царги, 5-напречници, 6-облегални ребра. За да е стабилна конструкцията, свързването на частите една към друга става с по две стандартни дибли, които се намазват с лепило С-300 преди да се набият в отворите. Допълнително могат да се поставят и метални ъгли, но това е индивидуално решение, съобразено с тежеста на човека. За улеснение на работата монтажът трябва да започне от елементите на седалката-царгите.
Изработването на отделните елементи и последователността на сглобяване на люлеещия се стол протича в следната последователност: